Opis otoczenia domów

Osowa, to obecnie jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dzielnic Gdańska. To tu w najbliższych latach zainwestowane będą środki rzędu kilkunastu milionów złotych. To tu w bezpośrednim otoczeniu domów Jutrzenki powstały lub powstają takie inwestycje jak, nowe drogi np.(ul, Nowy Świat), zbiornik retencyjny z funkcją rekreacyjną, park Heleny i Diany ze skatem park, jak i nowe połączenia autobusowe i kolejowe jak np. PKM/SKM. Mówiąc krótko, dzielnicę tę w najbliższym czasie czaka rewolucja infrastrukturalna, która jeszcze bardziej poprawi poziom życia jej mieszkańców i zespoli ją z pozostałymi dzielnicami Trójmiasta.
Można powiedzieć, że Osowa jest już obecnie w pełni autonomiczną dzielnicą, która posiada wszystko na miejscu. Znajdują się tutaj żłobki, przedszkola oraz wszystkie szkoły od podstawowej do liceum, kościoły sklepy oraz niezbędne usługi. Jednym z niedawno otworzonych nowych inwestycji dla jej mieszkańców jest nowoczesny basen pływacki, który obok istniejących już boisk piłkarskich, kortów tenisowych czy miejsc fitness poprawia infrastrukturę potrzebną do uprawiania sportu. Warto zwrócić uwagę, że dzielnica ta jest niezwykle pięknie położona, w samym środku trójmiasta na górnym tarasie a zarazem w otoczeniu lasów i jezior, co czyni ją wyjątkową, szczególne dla tych, którzy cenią sobie wycieczki plenerowe. Atrakcyjne położenie domów Jutrzenki zapewnia także, szybki dojazd do obwodnicy trójmiasta, lotniska i pięknych Kaszub.
Warte podkreślenia jest także, że dojazd z Osowy do Gdyni do nowych przystanków Stadion i Karwiny, który obecnie zajmuje tylko kilkanaście minut i stanowi bardzo wygodną alternatywę dla osób podróżujących do pracy w godzinach szczytu. Podsumowując Osowa jest dzielnicą, w której warto mieszkać a zadowolenie jej mieszkańców jest najlepszym tego dowodem. Więcej zdjęć z otoczenia domów Jutrzenki i dzielnicy Osowa znajduje się w zakładce galeria.
WordPress Video Lightbox Plugin